Proje Tasarım ve Uygulama

Şirketimiz peyzaj mimarları ve ziraat teknikerleri siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda ekolojik , ekonomik ve tüm çevresel faktörleri göz önüne alarak istenilen fonksiyonlarda tasarımlar oluşturmak için peyzaj planlamaları yaparlar. Bu yapılan planlamalar doğrultusunda sizlere sundukları alternatifler sizler tarafından seçilerek karar verilen örnek üzerinden yola çıkılıp peyzaj tasarımlarınızı oluştururlar. Peyzaj tasarımları daha sonra peyzaj mimarlarımızdan ve ziraat teknikerlerinden oluşan ekibimizce projelendirilip sizlerin beyenisine sunulur. İstenildiği takdirde tasarlanan projeler 3 boyutlu olarak hazırlanıp sizlerin beyenisine de sunulabilir. Şirketimizde tasarım için kurulmuş bir ekibimiz mevcut olup tamamen sizden gelen isteklerin yerine getirilmesi amaçlanarak hızlı ve doğru ilkeler doğrultusunda çalışma gerçekleştirmeyi hedeflemişlerdir.

Peyzaj proje ve tasarım hizmetimiz, konusunda uzman ve deneyim sahibi personelimizin müşteri taleplerini dinlemesi ve çalışmanın yapılacağı alanın keşfi ile başlamaktadır. Çalışmanın yapılacağı alanın toprak yapısı, iklimsel özellikleri, konumu, müşteri talepleri, kullanım amacı ve altyapısı gibi veriler incelendikten sonra proje tasarımına başlanmaktadır.

Keşif sayesinde elde ettiğimiz bilgiler ve müşterilerimizden aldığımız istekler doğrultusunda, çevre şartlarını da göz önünde bulundurarak 2D AutoCAD ön proje çalışmalarını 3DMAX görselleri ile destekleyerek proje sunumunu gerçekleştirmekteyiz.

Proje tasarımı yapısal peyzaj ve tasarımsal peyzaj olarak iki gruba ayrılmaktadır. Yapısal peyzaj ögeleri çalışma alanına yerleştirildikten sonra çevre şartlarına uygun olan bitkilerin yerleştirmeleri yapılmaktadır.

Peyzaj tasarımlarımızın alışılagelmiş tasarımlar olmamasına önem gösterdiğimiz için mekanların karakterlerine göre özgün projeler hazırlamaktayız. Damatris  Peyzaj olarak peyzaj sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri sürekli takip etmekte ve bu yenilikleri projelerimizde uygulamaktayız. Projelerimizi hazırlarken çevre ile uyum içerisinde, estetik açıdan göze hoş gelen, kullanım amacına uygun, müşteri isteklerine cevap verebilen kaliteli projeler hazırlamayı amaçlamaktayız.

Bitkisel Tasarım;

Bahçede bulunan sağlıklı bitkiler olumlu ve pozitif enerjinin işaretleridir. Bunun sağlanabilmesi için; iyi bakım ve koruma gereklidir. Rüzgardan eğilmiş, kurumuş bitkilerden ve yabani otların sarmış olduğu çim alanlardan kaçınılmalıdır. Bitki seçiminde yapı- bina ya da diğer peyzaj yapılarının ölçeği ile uyumlu olan türler form ve renk özellikleri kapsamında seçilmelidir.

3D Modelleme ve Mimari Tasarım

Teknolojinin hızla ilerlemesi, multimedya alanında etkisini fazlasıyla göstermiştir. Mimari de bu gelişimden en çok etkilenen sektörlerden birisidir. Gerek proje çizimleri, gerek bu projelerin sunumlarının hazırlanmasında bilgisayar teknolojilerinden yararlanılmaktadır.
3d modelleme ve 3d animasyon, Mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörlerinde yerini almıştır. Projelerinizin daha kolay ve daha güçlü ifade edilmesi,satış ve pazarlama açısından rakiplerinizden sizi bir adım daha öne geçirecektir.
3D Mimari modellemede amaç; projesi çizilmiş olan yapının, projedeki aslına uygun olarak sunuma hazır hale getirilmesidir. Mimari modelleme sayesinde projeler en ince detaylarına kadar (kapı, pencere, seramik, mutfak, banyo, parke, tavan; peyzaj, yaşam alanları, cephe kaplama vs.) projenin temeli dahi atılmadan hedef kitleye sunulabilir. Bu, tek kare fotograf çıktısı ya da video animasyon şeklinde yapılabilir.
3D modellemede, projeyi aslına uygun olarak çizmek yeterli değildir. Yapılan çizimin her haliyle hedef kitleyi etkilemesi gerekmektedir. Bu, alanında uzman, eğitimli tasarımcılar sayesinde mümkün olur. Projede yakalanmak istenen tarzı sunuma ne kadar gerçekçi aktarırsanız o kadar başarılı olacaktır. Uzman kadrosuyla DAMATRİS PEYZAJ, sizlere bu alandaki en iyi hizmeti verecektir.

Nasıl Çalışıyoruz?
1- Proje dosyalarının incelenmesi
Proje ile ilgili gerekli bilgiler tarafınızdan temin edildikten sonra, projenizin özelliklerine ve sizin taleplerinize uygun olarak teklifiniz hazırlanır.
2 – Teklif ve Teklifin onaylanması
Teklif içeriğinde; Fiyat, işin teslim süresi ve gerekli olacak dökümanlar gibi bilgiler bulunur. Teklifin onaylanması ve proje için gerekli dökümanların temin edilmesi ile çalışma başlar.
3 – Ön izleme sunumu
Proje bitiminde oluşabilecek her türlü hata ve eksikliklerin önüne geçmek için, belirlenmiş açılardan size ön izleme görselleri sunulur.
4- Kamera açıları ve Animasyon
Projenin özelliklerine uygun olarak belirlenecek kamera açıları ve/veya animasyon hareketleri sizinle paylaşılıp onay alınarak, bir sonraki aşamaya geçilir. Böylelikle ciddi zaman kayıplarınında önüne geçilmiş olur.
5 – İş teslimi
Renderlar son kontrolleri tamamlanıp gerekli formatta teslim edilir.

    × Whatsapp

    Stresli şehir yaşantısında size özel dinlenme alanları tasarlıyoruz!

    Fikirlerimizi ve zevklerinizi harmanlayarak oluşturacağımız proje ve uygulamalarla şehir yaşantısında huzurlu mola alanları sunuyoruz.
    Damatris Peyzaj olarak İnsanlar için dinlendirici ve huzur verici mekanlar olan yeşil alanların arttırılması ve düzenli bakımlarını yaparak uzun ömürlü olmalarının sağlanması için sürdürülebilir peyzaj ,bitki bakımı çevre ve halk sağlığı hizmeti vermektedir. Bu kapsamda Teknolojiyi kullanarak ,İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri ve kriterlerine uygun olarak, projeler üretmektedir.