Dekoratif Taşlar ve Uygulama

Dekoratif taşlar genellikle duvarlarda ve diğer dar yüzeylerde kullanılmak üzere doğal taşlardan üretilmektedir. Uygulanan mekana hoş bir görsellik kazandırması bakımından tercih edilmektedir. Dekoratif taşlar, belli kalıplar halinde; kimi zaman düz kenarlı kimi zaman eğrisel olarak şekillendirilir. Hazırlanan bu taş bloklar uygulanan yüzeye doğal bir görünüm kazandırır.

Dekoratif Taşlar ve Çeşitleri

DAMATRİS PEYZAJ olarak dekoratif taş uygulamaları kapsamında, farklı tasarımlar sunmaktayız. Bu tasarımlar kişinin iç dünyasıyla ve çevre dekorasyonuyla en uyumlu şekilde meydana getirilmektedir. Mekanınıza en şık tasarımın uygulanması ve tüm işlemlerin uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bütçenizi sarsmayacak fiyat seçenekleriyle de hizmetten memnun kalacağınızı garanti etmekteyiz.

Doğal Taş Görünümlü Duvar Kaplama

Doğal taş görünümlü duvar panelleri, uygulanan yüzeye ihtişamlı bir görünüm kazandırır. Mekana, elegan ve estetik görünümleriyle doğadan bir yansıma olarak hareket getirirler. Pek çok bahçe duvarında tercih edilen bu kaplama türü firmamız tarafından son derece profesyonel bir şekilde uygulanmaktadır.

Kullanılacak malzemenin, yanmaz ve su geçirmez bir yapıya sahip olması oldukça önemlidir. Ayrıca montaj kalitesi de işlemin yüksek bir performans göstermesine katkı sağlayacaktır. Doğal bir görünüm verilen duvarlar, mekanın havasını tümüyle değiştirmekte, kaliteli bir mimari ve sanatsal bir bakış açısı sunmaktadır. Doğal görünümlü taş kaplamalar kolay bir temizlik işlemine imkan verirler. Ayrıca su ve nemden etkilenmeyen bir yapıda olmaları da, uzun ömürlü olmalarını sağlamaktadır. Hemen hemen her ölçüde hazırlanıp, uygulanabilir. Uzun süre zarar görmemesi açısından dayanıklı olarak üretilmektedirler. Sentetik boyalar yerine doğal taş tozları kullanılması, sağlık açısından bir avantaj sunarken doğal bir görünüme sahip olmalarını sağlamaktadır. Rustik bir görünüm kazandıracak doğal taş uygulamaları için firmamızla iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Bahçe Düzenlemede Dekoratif Taşlar

Bahçe düzenleme ve peyzaj hizmetlerinin vazgeçilmez unsurlarından biri, egzotik görünümleriyle dekoratif taş uygulamalarıdır. Bahçe duvarlarında yüzey kaplaması olarak uygulanabilmesinin yanı sıra, zeminde de sıklıkla uygulanan ve hoş bir görünüş kazandıran çeşitleri de mevcuttur. Bahçe düzenlemesinde uygulanan dekoratif taşlara örnek vermek gerekirse;

 • Kilit Parke Taşları
 • Bordür Taşlar
 • Oluk Taşları
 • Şev Taşları
 • Çim Taşları
 • Ağaç Dibi Süsleme Taşları
 • Dekoratif Parke Taşları
 • Çiçeklik ve Saksı Taşları

olarak sıralayabiliriz. Bahçedeki tüm dekoratif unsurlar (zemin, çim, bitkiler, süs havuzları, duvarlar, merdivenler, geçiş unsurları vb.) birbiriyle hem bir uyum içinde olmalı hem de bir kontrast sağlayarak gözü dinlendirmelidir. Sürekli tekrar eden renk ve tasarımlar gözü yoran bir özelliğe sahiptir. Ayrıca hangi renk tonu ağılıkta olursa olsun durağan bir görüntüye sebep olurlar. İşte, dekoratif taşlar tam da bu sorunları ortadan kaldırmaya yönelik kullanılmaktadır. Yürüme alanlarıyla yeşillik bölgelerin geçiş kısımlarını hoş bir kontur aracılığıyla ayırmak mümkün. Çiçeklendirme yapılmış kısımları, göze hitap eden bir dekorasyonla belirlemek de hoş bir tasarım oluşturacaktır. Çiçek ve ağaç diplerine de hareket kazandırmak için dekoratif taş seçenekleri kullanılabilir.

DAMATRİS PEYZAJ bahçenizin dekorasyonunda eşsiz bir tasarım arzu edenler için farklı seçenekler sunuyor. Ayrıca bahçenize verilecek dizaynın evin dış cephesiyle de bir ahenk içinde olması gerektiğini biliyoruz. Tüm çalışmalarımızı bu ince detayları göz ardı etmeden yerine getirmekteyiz. Bahçenize yaptığımız tüm dokunuşların sonucunda müşteri memnuniyeti ana ilkemiz olmaktadır. Dekoratif taş uygulamaları ve çok daha fazlası için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

  × Whatsapp

  Stresli şehir yaşantısında size özel dinlenme alanları tasarlıyoruz!

  Fikirlerimizi ve zevklerinizi harmanlayarak oluşturacağımız proje ve uygulamalarla şehir yaşantısında huzurlu mola alanları sunuyoruz.
  Damatris Peyzaj olarak İnsanlar için dinlendirici ve huzur verici mekanlar olan yeşil alanların arttırılması ve düzenli bakımlarını yaparak uzun ömürlü olmalarının sağlanması için sürdürülebilir peyzaj ,bitki bakımı çevre ve halk sağlığı hizmeti vermektedir. Bu kapsamda Teknolojiyi kullanarak ,İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri ve kriterlerine uygun olarak, projeler üretmektedir.